تکنوتریک

دیجی‌تک؛ باورهای غلط در رابطه با آیفون در ایران

کاربران ایرانی معمولا با دل خوش از هیچ محصولی استفاده نمی‌کنند. تحریم‌های خارج از کشور و محدودیت‌ها داخل همگی دست در دست هم می‌دهند تا کاربران ایرانی نتوانند از گجتی که خریداری کرده‌اند، به درستی بهره ببرند. آیفون یکی از این محصولات است که از هر دو سمت بی‌گزند نمانده. در این ویدیو به سراغ باورهای غلطی می‌روم که ادعا دارند آیفون در ایران محدود است.

سیاری از کاربران و فروشندگان آیفون در ایران مدعی هستند که اگر برخی از تنظیمات آیفون را فعال کنید، اپل با شناسایی موقعیت مکانی آن تشخیص می‌دهد که این گوشی در ایران فعال شده و آن را قفل می‌کند. به همین منظور عموما پیشنهاد می‌شود که ویژگی‌های «Find My» را در محصولات اپل غیرفعال شود.

این مورد از اساس غلط است. ویژگی «Find My» به شما کمک می‌کند تا موقعیت مکانی گوشی خود را در نفشه ببینید تا در مواقعی که گوشی شما دزدیده شده یا آن را گم کردید، به سادگی به سراغش بروید.

اپل به دلیل سخت‌گیری‌هایی که در حفظ حریم خوصصی کاربر دارد، هیچ‌گاه موقعیت مکانی آیفون کاربران خود را چک نمی‌کند. در نتیجه این کمپانی به دنبال این نیست که گوشی شما را ردیابی کرده و در صورت بودن در کشور خاصی آن را از کار بیندازد.

در غیر این صورت باید آیفون مسافرین نیز قفل می‌شد یا حتی همان لحظه‌ای که شما سیم‌کارت همراه اول، ایرانسل یا رایتل خود را در گوشی می‌انداختید، آیفون را قفل می‌کرد. در نتیجه این فرضیه از پایه غلط است.

به منظور قفل نشدن آیفون خود، تنها کافیست اپل آی‌دی خود را با توجه به اطلاعات شخصی خودتان بسازید و از اپل آی‌دی‌های کارتی و آماده استفاده نکنید. در این صورت هر اتفاقی برای آیفون شما بیفتد، به سادگی می‌توانید آن را بازیابی کنید.

علاوه بر این محدودیت‌های دیگری همواره به آیفون نسبت داده می‌شوند. مانند عدم توانایی شخصی‌‌سازی محیط کاربری، ضعیف بودن برد و مرگ سفید آیفون، نصب نشدن اپلیکیشن‌های ایرانی نظیر اپ بانک‌ها و سرویس‌های درخواست خودرو و موارد دیگر.

تمامی این موارد به باورهای غلطی تبدیل شده‌اند که آیفون را به عنوان یک گوشی محدود در ایران معرفی می‌کنند. در ویدیوی فوق مورد به مورد این باورها را بررسی و برای هر کدام راه‌حلی ارائه می‌کنم. در نتیجه با دیجیاتو همراه باشید تا با محدودیت‌های ساختگی آیفون در ایران آشنا شوید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برچسب ها :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *